O Nas

Firma ENERGOPIAST Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 1992 roku. Jesteśmy przedsiębiorstwem świadczącym specjalistyczne usługi w wielu branżach dla przemysłu, energetyki i górnictwa.

Dysponując niezbędną wiedzą i wykwalifikowaną kadrą, korzystając z wieloletniego doświadczenia i odpowiedniego zaplecza techniczno–produkcyjnego oferujemy skuteczne rozwiązania przynoszące naszym Klientom wymierne korzyści ekonomiczne, prawne i społeczne. Niemal od początku istnienia wspomagamy naszych Klientów w działaniach związanych z ograniczaniem uciążliwej emisji hałasu, w przetwarzaniu i dostawie odpowiednich taśm przenośnikowych czy w realizacji zamierzeń budowlanych w sektorze energetycznym.

Naszym celem jest zapewnienie Klientom kompleksowych usług, z tego względu dysponujemy w swoich strukturach biurem projektowym, laboratorium pomiarowym, zakładem produkcyjnym, brygadami monterskimi oraz serwisem posprzedażnym. Takie podejście pozwoliło nam nawiązać współpracę z wieloma międzynarodowymi koncernami, które wykorzystują nasze pomysły i rozwiązania w swoich projektach.

Dbając o rozwój przedsiębiorstwa podejmujemy działania pozwalające na stałe wzmacnianie pozycji rynkowej, rozwój kadry technicznej oraz doskonalenie marki. Jednym ze sposobów na doskonalenie swoich wyrobów jest współpraca z jednostkami naukowymi, m.in.:

  • Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie – Katedrą Mechaniki i i Wibroakustyki
  • Instytutem Techniki Cieplnej w Łodzi
  • Politechniką Wrocławską – Instytutem Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki
  • Centralnym Instytutem Ochrony Pracy.

Współpraca obejmuje wymianę myśli technicznej, poszukiwanie nowych rozwiązań w obszarach minimalizacji zagrożeń wibroakustycznych (w zakresie projektowania i wykonawstwa), realizację prac naukowo – badawczych oraz doskonalenie kadr (umożliwienie praktyk studenckich, udostępnienie bazy warsztatowej do opracowań prac naukowych).

Korzystając z tej współpracy opracowaliśmy w naszym laboratorium wielokrotnie nagradzane systemy zabezpieczeń akustycznych EP-coustic®   oraz Eco-coustic®. Charakteryzujące je ponadprzeciętne parametry akustyczne pozwoliły na ich zastosowanie w wielu projektach w kraju i za granicą, dzięki czemu można je spotkać na niemal wszystkich kontynentach i w każdym większym przedsięwzięciu energetycznym w kraju.

 

Od 1999 r. utrzymujemy certyfikowany System Zarządzania Jakością obejmujący oprócz zabezpieczeń wibroakustycznych i budownictwa energetycznego produkcję, przetwarzanie i serwis taśm przenośnikowych. Nasze taśmy znane są pod marką CONVI® . Od wielu lat z powodzeniem są stosowane w sektorze kopalnianym i przemyśle. Stale utrzymujemy wysokie stany magazynowe gwarantując naszym klientom szybką realizację dostaw w szerokim asortymencie. Dzięki bogatemu zapleczu technicznemu proces wulkanizacji gumy nie ma dla nas tajemnic. Jako nieliczni używamy tego procesu do łączenia taśm, falban czy produkcji wibroizolatorów.